×

Bireysel Sonuç Sorgulama

×
Diğer Sonuçlarınız
Sonuç

Bebek Ve Çocuk Dostu Laboratuvar Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

 Bebek Ve Çocuk Dostu Laboratuvar Uygulaması Nasıl Olmalıdır?

Talatpaşa Tıp Laboratuvarı olarak kuruluşumuzdan itibaren bebek ve çocuk dostu laboratuvar olmayı ilke edindik.Teknik personelimiz en az iki yıl bebek ve çocuk kan alma deneyimine sahip ve insan ilişkileri iyi donanımlı teknisyenler arasından sözlü ve uygulamalı mülakat ile seçilmektedir. 

Çocuk ve bebeklerden kan alma işlemi sırasında dikkat edilmesi gereken noktalar;

 Personelin kendine güvenli,  güler yüzlü ve hijyen şartlarına uyması şarttır.  Bayan personel in saçları temiz ve toplu, erkek personel sakal traşı olmuş ve saçları temiz ve düzgün kesimli, tırnaklar kısa ve temiz olmalıdır. Personel in kıyafeti uygun ,temiz ve ütülü olmalıdır.

Ailenin uygun bir hitap ile, güler yüzlü bir şekilde karşılanması oldukça önemlidir. Ailenin gönüllü bir ferdi ile kan alma odasında işlem yapılmalıdır. Kan alma odasının hijyeni  hayati önem taşımaktadır. Personellerin bu konuda eğitimli ve donanımlı olması gerekmektedir.  İşlem sırasında eldiven kullanılmalıdır. Ailelere mutlaka yapılacak işlem hakkında bilgi verilmeli ve soruları yanıtlanmalıdır. Çocuğun yaşına uygun şekilde yapılacak olan işlem anlatılmalıdır. Gerekli izinler alınmalıdır. Ailenin ve çocuğun mahremiyetine özen gösterilmeli, emzirme ve alt değişimi gibi işlemler için uygun ortam sağlanmalıdır. 

Çocuk ve bebeklerden kan alma işlemi sırasında pozisyon hem işlemin sağlıklı gerçekleşebilmesi , hem de çocuğun rahat olması açısından önemlidir. Bu nedenle uygun pozisyon verilmesi hakkında aile bilgilendirilmeli, çocuğun psikolojik olarak rahatlaması için iş birliği yapılması gerekmektedir. 

Çocuk ve bebeklerden kan alma işlemi, bebek ve çocuklara özel kan alma sistemleri ve yaşa uygun küçük hacimli tüpler ile yapılmalıdır. 

Talatpaşa tıp laboratuvarı olarak; işlem öncesi ve sonrası çocuğun rahatlamasına ve cesaretlenmesine yönelik küçük hediyeler kullanmaktayız. Cesaret madalyası, balon gibi küçük hediyeler motivasyonu sağlamakta, çocuğun kendine güvenini arttırmaktadır. Bekleme alanımızda çocuklar için eğitici ve eğlenceli kitaplar ile aileler için eğitici ve bilgilendirici kitaplar bulunmaktadır. 

Her hangi bir neden ile çocuk ve bebeklerden evde kan alma hizmeti uygulanması durumunda, aynı hijyen kurallarına uyulması oldukça önemlidir. Talatpaşa tıp laboratuvarı olarak evde ve iş yerinde kan alma hizmetlerinde asepsi ve antisepsi ilkelerine özen göstermekteyiz. Alınan örneklerin uygun koşullarda taşınması kan alma işlemi kadar önemlidir. 

Evde kan alma hizmetinden faydalanmak için bir gün önceden randevu alınması yeterlidir. 

Şubelerimiz;

İzmir'de bulunan Talatpaşa Tıp Laboratuvarının 3 farklı şubesi bulunmaktadır. 

İzmir Talatpaşa Laboratuvar :

Talatpaşa Tıp Laboratuvarı, İzmir Talatpaşa Şubesi / 0 232 422 68 75

Talatpaşa Bulvarı No: 61 D: 2 Alsancak - Konak - İZMİR

İzmir Alsancak Laboratuvar:

Talatpaşa Tıp Laboratuvarı, İzmir Alsancak Şubesi / 0 232 464 88 88

Mimar Sinan Mah. 1394 Sokak No:15 D:2 Alsancak - Konak -İZMİR

İzmir Karşıyaka Laboratuvar:

Talatpaşa Tıp Laboratuvarı, İzmir karşıyaka  Şubesi / 0232 404 0 555

Yalı Mah. 6523 Sok. Park Yaşam Ofisleri No: 32 / B Kat: 4 Daire: 417 Karşıyaka / İZMİR 

Whatsapp iletişim hatları fiyat alma ve yerinde hizmet, hafta içi 08:00 / 20:00 hafta sonu 08:00 / 19:00 arası hizmet vermektedir.

© Talatpasatip.com. Tüm Hakları Saklıdır.