×

Bireysel Sonuç Sorgulama

×
Diğer Sonuçlarınız
Sonuç
  • Genel Bilgiler

Test Kataloğu

TEST KATEGORİSİ

Seroloji Testleri

TEST ADI

Anti SARS-CoV-2 IgG

SİNONİM

Covid 19 IgG Antikor

LABORATUVAR KODU

--

ÖN HAZIRLIK GEREKSİNİMİ

Yok

NUMUNE TİPİ

Serum

NUMUNE KABI

Sarı veya kırmızı kapaklı tüpler

NUMUNE RET NEDENLERİ

Hemoliz, lipemi, yüksek dozda biotin (>20 mg/gün) tedavisi alan hastalar (son biotin uygulamasının ardından en az 24 saat geçmeden numune alınamaz)

ÇALIŞMA ZAMANI

Her gün

SONUÇ VERME SÜRESİ

Aynı gün, 4 saat sonra

AÇIKLAMA

Bu test virüse maruz kalındığını ve uzun dönem bağışıklığı gösterir. Enfeksiyon tanısında kullanılmamalı, diğer klinik bulgu ve laboratuvar testleri ile birlikte değerlendirilmelidir. Semptomların başlangıcından 1 hafta-10 gün geçtikten sonra bakılması önerilir. Negatif sonuç virüse karşı antikor üretiminin gerçekleşmediğini gösterir. Enfeksiyonun erken dönemlerinde veya bağışıklık sistemi baskılanmış hastalarda negatif sonuçlar elde edilebilir. Semptomatik hastalarda PCR testi ile takip önerilir. Bu test aktif veya yeni oluşmuş covid 19 hastalığını dışlamak için kullanılmamalıdır. Pozitif sonuç yeni veya daha eski dönemde geçirilen SARS-CoV-2 enfeksiyonunu ve üretilen bağışık cevabı gösterir. Akut SARS-CoV-2 tanısında kullanılmamalıdır. Üretilen antikor miktarının ikinci defa enfeksiyona karşı koruyuculuğu henüz bilinmemektedir.

Whatsapp iletişim hatları fiyat alma ve yerinde hizmet, hafta içi 08:00 / 20:00 hafta sonu 08:00 / 19:00 arası hizmet vermektedir.

© Talatpasatip.com. Tüm Hakları Saklıdır.